TAP DANCE

KATOWICE

stronaGrupa "Tap Dance" istnieje od 1997 roku. Powstała z inicjatywy Moniki Polan-Zbączyniak. Działa w Miejskim Domu Kultury "KOSZUTKA" w Katowicach. W swych szeregach zrzesza entuzjastów stepowania w wieku od 6 lat. Na zajęcia uczęszczają osoby pragnące poznać arkana sztuki stepowania, sprawdzić swoje możliwości i pogłębić swoje umiejętności.

Ćwiczymy w grupach dostosowanych do wieku i poziomu zaawansowania.

 Tap Dance Junior (od 2019 roku nowa nazwa SCUFF DANCE)

Tap Dance Club (od 2019 roku nowa nazwa TAP CLUB). 

Grafik zajęć dostępny jest w zakładce "Kiedy się spotykamy?"

Stepowanie to forma tańca, w którym główną rolę odgrywa rytm wystukiwany specjalnymi butami. Brzmienie uderzenia w bardzo dużej mierze zależy od rodzaju blachy oraz podłoża. Dobre buty do stepowania nie są tanie, ale warto w nie zainwestować, wiedząc, że od nich zależy jakość tańca i dobry odbiór przez widza.

 

 

Monika Polan-Zbączyniak. Kierownik i choreograf zespołu do 2019 roku

stroneStepować zaczęła w wieku 16 lat. Pierwsze kroki poznała będąc członkinią Harcerskiego Zespołu Artystycznego "Słoneczni", gdzie tańca uczył Jan Balcer. Tam też pierwszy raz stepowała na scenie. Drugim nauczycielem był Andrzej Jakubczyk - mistrz Polski w stepowaniu. Swoje umiejętności doskonaliła również na warsztatach prowadzonych przez: Jirinę Nowakowską, Mirka Spacila, Otto Koci, Ivana Bouchaina, Pascala Hulina, Ludovico Hombravella, Lucasa Tadeo, Estefanię Porqueras, Aleksandra Ostanina, Konstantina Zhayvoronoka, Igora Bezdieniezhnykh, Sama Weber oraz Pawła i Piotra Hrubec. W 1992 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z tańca ludowego, a w 1998 roku instruktorski kurs kwalifikacyjny z tańca współczesnego. Współpracowała z Państwowym Policealnym Studium Wokalno - Baletowym w Gliwicach (nauczyciel stepowania), Gliwickim Teatrem Muzycznym (Noc w Muzeum) oraz z Teatrem Rozrywki w Chorzowie (musical "Billy Elliot"). Do 2019 roku prowadziła zajęcia stepowania w Miejskim Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach i w Studio Baletowym "Terpsychora" w Katowicach (była Prywatna Artystyczna Szkoła Baletowa).  

od roku 2018 zajęcia stepowania prowadzą Katarzyna Krych i Kamila Zbączyniak

(Strona  w trakcie uzupełniania)

Copyright © 2021 Tap Dance. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.